تبلیغات
طب سنتی و داروهای شفابخش طبیعی - رفع موهای زائد

طب سنتی و داروهای شفابخش طبیعی

گیاهان داروئی و ترکیبات گیاهی برای درمان و حل مشکلات و بیماریها

همه مردان و زنان، تنها به یک دلیل عمده - پاکیزه بودن - به دنبال راه‌هایی هستند تا از شر موهای زاید خود خلاص شوند. تیغ، موم، نخ، کرم‌های موبر، دستگاه‌های اپیلاتور و در نهایت، لیزر به شما کمک می ‌کند تا بر این موها که رشد شان تمامی ندارد، فائق آیید.

پیش از هر چیز لازم است به این نکته اشاره کنیم که عوام مردم و بسیاری از آرایشگران از اصطلاح اپیلاسیون برای برداشتن موهای زائد بدن (چه به صورت دائمی و چه به ‌صورت موقتی) استفاده می ‌کنند، که اشتباه است.

“اپیلاسیون” به معنی “برطرف کردن همیشگی رشد موهای زائد بدن تنها به‌ وسیله الکترولیز یا لیزر” است و به “برطرف ‌کردن موقت موهای زاید بدن به‌ وسیله مواد شیمیایی یا وسایل متفرقه”، “دپیلاسیون” گفته می ‌شود.

دپیلاسیون به ‌وسیله تیغ: آسان و سریع
تیغ بهترین وسیله پاک‌ کردن سریع بدن از موهای زائد است، به ‌ویژه برای افرادی مفید است که پوستی حساس دارند.

در صورتی که تیغ را برای دپیلاسیون انتخاب می ‌کنید، تنها کافی است هر دو روز یک ‌بار، یک دوش۱۰ دقیقه‌ای بگیرید تا پوست شما نرم شود. سپس با مقداری آب صابون پوست را لیز کنید تا تیغ به راحتی روی آن حرکت کند. تیغ را از مچ پا به سمت زانو بکشید. تیغ ساقه مو را درست هم‌ سطح لایه اپیدرم پوست(لایه سطحی پوست) قطع می‌ کند.

در حال حاضر، تیغ‌هایی وارد بازار شده است که لایه نازکی ژل نرم ‌کننده دارد تا به پوست آسیب نرساند. با این حال پیشنهاد می‌ شود در کنار آن، از صابون یا ژل‌های نرم‌ کننده هم استفاده کنید.

توجه داشته باشید گرچه تیغ وسیله‌ای سریع و آسان است، ولی رشد و ضخامت موها پس از مدتی کمی افزایش می ‌‌یابد، بنابراین برای دست و ‌صورت توصیه نمی ‌شود.

پس از دپیلاسوین با تیغ، هرگز از دئودورانت‌ها روی پوست استفاده نکنید.

دپیلاسیون با دستگا‌ه‌های اپیلاتور: اقتصادی
دستگاه‌های اپیلاتور، از جمله اقتصادی ‌ترین وسایل برای رفع موهای زائد بدن است.

این دستگاه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

گروهی که تنها ساقه مو را کوتاه می ‌کنند و گروهی که مو را از ریشه درمی‌ آورند.

وقتی از دستگاه‌های اپیلاتوری که مو را از ریشه درمی ‌آورند، استفاده می‌ کنید، رویش موها دو تا سه هفته عقب می ‌افتد. از این دستگاه‌ها‌ روی تمامی قسمت‌های بدن می‌ توانید استفاده کنید.

تنها عیب این دستگاه‌ها این است که باعث به وجود آمدن جوش‌های ریز روی پوست‌های حساس می ‌شود و اگر چه موهای بسیار ریز را می گیرند، ولی به مرور زمان باعث رویش موهای زیر پوستی می ‌شوند.

نکات مهم:

* توجه داشته باشید پیش از اپیلاسیون با دستگاه‌های اپیلاتور یک دوش آب گرم بگیرید تا پوست نرم شود.

* بهترین زمان برای دپیلاسیون، بعد از ظهر است تا التهابات احتمالی پوست در طول شب فروکش کند.

* قبل از دپیلاسیون با دستگاه‌های اپیلاتور، مطمئن شوید چربی کرم یا بقایای آرایشی از روی نقاطی که می‌ خواهید دپیلاسیون کنید، کاملاً تمیز و برداشته شود.

* بعضی مواقع، موهای نازکی که به سمت عقب رشد می‌ کنند، به سطح پوست نمی ‌رسند و زیر پوست رشد می ‌کنند. برای پیشگیری از چنین مواردی می ‌توانید از دستکش ماساژ (کیسه مخصوص حمام) یا پیلینگ بدن استفاده کنید. این کار سلول‌‌های مرده پوست را از بین می‌ برد، به ‌طوری که موهای نازک به راحتی می ‌توانند به سطح پوست بیایند و به‌ وسیله اپیلاتور برداشته شوند.

* بر خلاف تیغ که پس از استفاده از آن موها ضخیم و رشد آنها سریع‌تر می‌ شود،‌آزمایش‌های پوست‌ شناسی نشان داده است که استفاده از اپیلاتور این مشکل را به وجود نخواهد آورد. چیزی که سبب شد، این عقیده در میان مردم جا بیفتد این است که بسیاری از خانم‌ها در تابستان دپیلاسیون می‌ کنند. طبیعتاً دمای بالای هوا روی رشد موهای بدن تاثیر می ‌گذارد. در تابستان گردش خون سریع‌تر است. این موضوع به تغذیه ریشه‌ها و در نتیجه رشد سریع‌تر موهای بدن کمک می ‌کند.

دپیلاسیون به ‌وسیله موچین
موهای ابرو و موهای زبر و کوتاه را می ‌توان به‌وسیله موچین دپیلاسیون کرد. رشد موها بعد از انجام این نوع دپیلاسیون، طبیعی خواهد بود.

دپیلاسیون به ‌وسیله موم
موهای کوتاه، نازک، بلند یا ضخیم فرقی نمی ‌کنند. موم گرم‌، به راحتی مو را از ریشه بیرون می‌ کشد و از آن می ‌توانید برای برداشتن موهای زاید زیر بغل و پا استفاده کنید.

دپیلاسیون به ‌وسیله موم کمی دردناک است و اگر در شرایط غیر بهداشتی انجام شود، جوش و التهاب پوستی به همراه دارد.

تجربه نشان داده که پس از دپیلاسیون با موم، موها دیرتر رشد می‌ کنند و تا حدودی از زبری و ضخامت آنها کاسته می‌ شود. لیکن استفاده مداوم از موم‌ها باعث افتادگی و شل‌ شدن پوست می ‌شود.

برای استفاده از موم، باید آن را گرم کنید. برای آنکه درجه حرارت آن را امتحان کنید، ابتدا مقداری از آن را پشت دست خود بگذارید. در صورتی که موم دست را نمی ‌سوزاند، مقداری از آن را به ‌وسیله کاردک چوبی در جهت رویش مو، بر سطح پوست مالیده و یک قطعه پارچه تمیز یا کاغذ روی آن گذاشته و فشار دهید. سپس با نوک انگشتان کاغذ یا پارچه را گرفته و در جهت عکس رویش موها محکم آن را بکشید.

موم گرم نسبت به هر ماده دیگری مؤثرتر عمل می‌ کند ، چون منافذ پوست را باز کرده و کمک می‌ کند تا مو از ریشه به راحتی جدا شود.

استفاده از موم برای کسانی که کم‌ خونی یا واریس دارند، توصیه نمی ‌شود، زیرا گرما در این گونه افراد موجب منبسط ‌شدن رگ‌های خونی و هماتوم (تراوش و تجمع موضعی خون) می‌ شود.
دپیلاسیون شرقی در واقع استفاده از همین موم است که به جای مواد شیمیایی از ترکیبات آب، آب لیمو و شکر ساخته شده است و به راحتی با آب پاک می‌ شود و آن را برای تمامی نقاط بدن می ‌توان استفاده کرد.

در دپیلاسیون موی دست، حتماً به جهت رویش موها توجه کنید. دپیلاسیون در جهت عکس رویش موها انجام می ‌شود. می‌ توانید پس از دپیلاسیون، پوست را شسته و از مقداری کرم مرطوب ‌کننده استفاده کنید.

نکات کلیدی:
پیش از دپیلاسیون با موم به این نکات توجه کنید:

* پیش از انجام دپیلاسیون با موم، حتماً حمام کنید تا سلول‌های مرده از بدن جدا شده و موهای زیر پوستی بیرون بیایند.

* قبل از دپیلاسیون با موم، پوست باید خشک و تمیز باشد.

* موم را به قطر یک سانتی‌ متر و طول پنج سانتی ‌متر با کاردک مخصوص روی پوست بمالید.

* موم را از زانو به پایین بمالید و سپس در جهت عکس بردارید.

* در صورتی که قسمتی از موم روی پوست باقی بماند، دستمالی را به روغن مخصوص ضد باکتری آغشته کرده و روی آن بمالید تا پاک شود.

* در صورتی که روی قسمتی از بدن موم انداخته‌اید ولی هنوز مو در آن قسمت باقی‌مانده است، صبر کنید پوست کمی خنک شود و التهاب آن بخوابد. سپس دوباره موم را امتحان کنید.

* بهترین اندازه مو برای انداختن موم، پنج میلی ‌متر روی پا و شش میلی ‌متر روی خط مایو است. در صورتی که موها از این حد بلندتر شد، ابتدا با قیچی آن را کوتاه کنید تا درد کمتری داشته باشد.

روی جملات زیر کلیک کنید :


تقویت جنسی مردان با فورتین هربال جادوئی ( کاملا گیاهی و موثر )

معجون گیاهی چاق کننده و افزایش حجم عضلات

مهره مار جذابیت آفرین برای زنان و مردان

بهترین شامپوی ضدریزش مو و تقویت پیاز موی سر

تقویت حافظه با گیاهان داروئی

لاغری و تناسب اندام سریع و بی ضرر با چای لاغری

عقیق اصل و منقش به طلسم شرف الشمس


 

نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :